Aktualności

Sobota, Grudzień 23, 2017, 16:19 | Brak komentarzy »

Przegląd klimatyzacji domowej powinno wykonywać się minimum 2x w roku, przed oraz po sezonie. Trzeba jednak pamiętać, że jest to zależne od warunków pracy klimatyzatora. Jest to bardzo ważne aby kontrolować parametry pracy klimatyzatora, ponieważ konserwowany klimatyzator odpłaci się wieloletnim, bezproblemowym działaniem. Przegląd klimatyzatora przez doświadczonego serwisanta nie zajmuje dużo czasu i nie jest wiele droższy od wypadu do kina we dwoje.

Do czynności, które powinny zostać zrobione podczas sezonowej konserwacji należą:

-sprawdzenie szczelności instalacji chłodniczej

-sprawdzenie ilości czynnika chłodniczego

-sprawdzenie instalacji elektrycznej urządzenia

-sprawdzenie drożności instalacji odprowadzenia skroplin

-mycie mechaniczne oraz chemiczne wymiennika ciepła   skraplacza

-mycie chemiczne oraz odgrzybianie parownika

Regularnie wykonywane wyżej wymienione czynności sprawią, że klimatyzator będzie działał poprawnie przez długie lata.

Czym grozi brak konserwacji?

Jeśli w układzie klimatyzatora jest zbyt mało czynnika chłodniczego podczas pracy, może to spowodować w najlepszym wypadku brak efektu działania. W najgorszym wypadku skraca, to żywotność sprężarki, a może doprowadzić nawet do jej zatarcia.

Niedrożność układu odprowadzenia skroplin może spowodować, że powstająca woda w wyniku skraplania zaleje nam mieszkanie

Zabrudzony wymiennik ciepła skraplacza, obniży sprawność urządzenia podwyższając koszty eksploatacji, przy czym efekt pracy bedzie niezadowalający.

Nieczyszczone lamele parownika mogą przyczyniać się do powstania zagrzybienia urządzenia oraz powstania nieprzyjemnego zapachu wydobywającego się z jednostki wewnętrznej.

 


Sobota, Grudzień 23, 2017, 16:18 | Brak komentarzy »

Koszty ogrzewania stale rosną, jednak nie jest to powód do zwartwień. Zacznij oszczędzać!

Wielu z Was pewnie zada sobie pytanie jak to możliwe. Odpowiedź jest prosta i może być tylko jednak. Rekuperacja ciepła.

Czym jest rekuperacja? Jest to system wentylacji mechanicznej instalowanej w domach oraz większych obiektach. Polega na odprowadzaniu zużytego powietrza oraz dostarczeniu świeżego zewnętrznego. Użycie rekuperatora umożliwia nam ten proces bez ponoszenia strat ciepła. Wymiennik ciepła odbiera ciepło od wywiewanego powietrza i przekazuje je do nawiewanego. Rozprowadzone po domu kanały wentylacyjne dostarczają nam zagrzane zimą lub schłodzone latem ( jeśli system jest podłączony do klimatyzacji, którą możemy również grzać) powietrze do każdego pomiesczenia. Pozwala nam to generować oszczędności wynikające z braku wietrzenia przez otwieranie okien. System wentylacji z rekuperacją ciepła zapewnia utrzymanie w domu komfortu cieplnego oraz odpowiednią wilgotność powietrza. Dodatkową zaletą jest fakt, że nawiewane świeże powietrze przechodzi przez filtry, które wyłapują zawieszone w powietrzu zanieczyszczenia. Oznacza to dla nas, że problem smogu, kiedy jesteśmy w domu nas niedotyczy.


Piątek, Grudzień 22, 2017, 17:56 | 1 Komentarz »

Słowem wstępu trzeba zaznaczyć, że komfort cieplny jest dla nas bardzo ważny. Odpowiednie warunki cieplne sprawiają, że mamy lepsze samopoczucie a nasz mózg działa sprawniej, przez co pracujmey wydajniej i szybciej.

Podczas upalnych letnich dni, każdy z nas chciałby odpocząć po pracy w przyjemnych warunkach. Rozwój technologii sprawił, że na Klimatyzację we własnym domu może pozwolić sobie już prawie każdy. Ten temat budzi jednak wiele niepotrzebnych wątpliwości.

Montaż klimatyzatora w domu lub biurze trwa około 5-8 godzin. Trzeba jednak pamiętać, że do instalowania wymagane są różne uprawnienia, które zapewniają, że instalatorzy mają odpowiednią wiedzę oraz doświadczenie. Zawarty w instalacji gaz wymaga odpowiedniego traktowania, gdyż jest on szkodliwy dla środowiska. 

Klimatyzacja w dzisiejszych czasach jest ogromnym udogodnieniem, przy czym wymaga minimalnego zaangażowania ze strony użytkowników, a mianowicie domowy klimatyzator powinien przechodzić okresowe przeglądy ( najlepiej 2x w roku). O przeglądach dowiecie się państwo więcej w kolejnych wpisach. Urządzenie powinno być odgrzybiane specjalistycznym, nieszkodliwym dla człowieka preparatem. Pamiętanie o sezonowej kontroli urządzenia to jedyna czynność, o której powinien pamiętać użytkownik. Trzeba pamiętać, że regularnie konserwowany klimatyzator ma znacznie dłuższą żywotność.

Kolejną zaletą nowoczesnych klimatyzatorów jest ich dwufunkcyjność. W lato chłodzimy a w zimę ogrzewamy. Dobrze dobrane Klimatyzatory mogą być jedynym źródłem ciepła- dużo wygodniejszym, a zarazem tańszym od standardowego, ponieważ Klimatyzatory mają znacznie wyższą sprawność.


Czwartek, Grudzień 14, 2017, 08:11 | Brak komentarzy »

AIR-KLIMA zadba o odpowiedni klimat w Twoim otoczeniu, tak aby Twój komfort był jak najlepszy.


AIR-KLIMA s.c.
* Klimatyzacja * Wentylacja * Pompy ciepła * Chłodnictwo *
KONTAKT 
Jesionowa 32B , Michałowice 05-816 
Nr. tel.: 22 753 03 29 
e-mail: biuro@air-klima.pl 
www.chłodno.pl 
(c)2018, All Rights Reserved